დავით ჭიჭინაძე
საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე

დაბადების თარიღი: 28.02.1976 წ.

 

განათლება:

1982-1993 წწ. -  ქ. თბილისის 161-ე საშუალო სკოლა;

 

01.09.1996 – 20.12.2000 -  საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის საზოგადოებრივი ურთიერთობების ფაკულტეტი, მიენიჭა საზოგადოებრივი ურთიერთობების სპეციალისტის ბაკალავრის აკადემიური ხარისხი.

 

ენები:  ინგლისური,  რუსული 

 

 

სამუშაო გამოცდილება:

8.11.2021  - საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე;

 

28.07.2021 - 8.11.2021 - საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსი;

 

17.05.2021–28.07.2021 - საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ხარისხის კონტროლისა და სამშენებლო ზედამხედველობის დეპარტამენტის უფროსი;

 

2018 – 2019 - საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს პირველი სამსახურის უფროსი;

 

30.07.2015 – 01.07.2016 - საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ინსპექტორი (მრჩეველი) (საერთაშორისო საკითხებში).

 

16.07.2015 – 30.07.2015 - საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის ადმინისტრაციის (მთავარი სამმართველო) იურიდიული სამსახურის უფროსი);

 

25.03.2015 – 16.07.2015 - საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ინსპექტორი (მრჩეველი საერთაშორისო საკითხებში);

 

11.03.2014 – 25.03.2015 - საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის ადმინისტრაციის (მთავარი სამმართველო) უფროსი (მთავარი სამმართველოს უფროსი);

 

27.11.2013 – 11.03.2014 - საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის ცენტრალური აპარატის საფინანსო-სამეურნეო უზრუნველყოფის მთავარი სამმართველოს უფროსი;

 

13.11.2013 – 27.11.2013 - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის II მთავარი სამმართველოს ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის I სამმართველოს უფროსის მოადგილე;

 

11.09.2013 – 13.11.2013 - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის II მთავარი სამმართველოს ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის I სამმართველოს II განყოფილების დეტექტივ-გამომძიებელი;

 

06.08.2013 – 11.09.2013 - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქ. თბილისის მთავარი სამმართველოს ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს IV განყოფილების უფროსი;

 

2004 – 2010 - სამშენებლო კომპანია შპს „თბილისი N&R” დირექტორი;

 

18.06.2004 – 18.10.2004 - მივლინებული ქ. თბილისის შინაგან საქმეთა მთავარი სამმართველოს განკარგულებაში;

 

22.09.2003 -18.06.2004 - ქ. თბილისის ვაკე-საბურთალოს შინაგან საქმეთა  სამმართველოს პოლიციის მე-5 განყოფილების უფროსი;

 

14.07.2003 – 22.09.2003 - ქ. თბილისის შინაგან საქმეთა  მთავარი სამმართველოს კრიმინალური პოლიციის სისხლის სამართლის სამძებრო სამმართველოს ავტოტრანსპორტის საშუალებათა გატაცების წინააღმდეგ ბრძოლის განყოფილების უფროსი;

 

11.02.2003 – 14.07.2003 - ქ. თბილისის ვაკე-საბურთალოს შინაგან საქმეთა  სამმართველოს პოლიციის მე-5 განყოფილების უფროსი;