გიორგი ბუთხუზი
თავდაცვის მინისტრის მოადგილე

დაბადების თარიღი: 04.02.1982

განათლება:

1999-2004 საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტროს აკადემია - იურისტი, სამართალმცოდნეობა

სხვა:

უცხო ენის ცოდნა:

ქართული - მშობლიური
ინგლისური - კარგად
რუსული - კარგად
თურქული - საშუალოდ


ოჯახური მდგომარეობა: მეუღლე და სამი შვილი

სამუშაო გამოცდილება:

04.2016-08.2016 სსიპ სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის დირექტორი;

09.2015-04.2016 სსიპ „სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის“ დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი;

 

01.2014-09.2015 სსიპ სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის დირექტორის მოადგილე;

 

04.2013-01.2014 შპს სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ცენტრის დირექტორის მოადგილე;

 

10.2012-04.2013 საქართველოს შსს მცხეთა-მთიანეთის შს სამხარეო მთავარი სამმართველოს მცხეთის შს რაიონული სამმართველოს უფროსი;

 

09.2011-03.2012 საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტროს შიდა აუდიტის დეპარტამენტის უფროსი;

 

03.2009-09.2011 საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტროს გენერალური ინსპექციის უფროსი;

 

11.2007-10.2009 საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს გენერალური ინსპექციის სპეციალურ დავალებათა სამმართველოს უფროსი;

 

09.2007-11.2007 საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს გენერალური ინსპექციის აუდიტისა და კონტროლის სამმართველოს უფროსი;

 

01.2006-09.2007 საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს გენერალური ინსპექციის მთავარი ინსპექტორი;

 

09.2004-01.2006 საქართველოს შსს საკადრო და ორგანიზაციული უზრუნველყოფის დეპარტამენტის იურიდიული სამმართველოს ინსპექტორი